O nás

Vážení přátelé,

 

sociální podnik BOTUMY jsme založili s cílem vytvoření originálních designových výrobků a vzdělávacích programů ( naše FITKO PRO MOZEK), které nám v budoucnu přinesou nezávislost na státních zdrojích a s cílem podpory zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

 

Sociální podnik BOTUMY s.r.o. se zabývá vzděláváním a osvětou v neurokognitivní oblasti i pro širokou veřejnost, narozdíl od MENSSANY, která své služby poskytuje, déle než 18 let, pouze lidem se zdravotním postižením.  V roce 2015 se nám podařilo otevřít samostatné centrum trénování paměti v Ostravě a právě v té době přišla první myšlenka založit i FITKO PRO MOZEK.

 

Jako sociální podnik BOTUMY se zabýváme výrobou a prodejem výrobků z textilních materiálů, dřeva, papírů a různých recyklovatelných materiálů. Náš podnik si klade za cíl poskytovat kvalitní služby a vytvářet originální, designové výrobky na vysoké úrovni. Při výrobě spolupracujeme s profesionálními výtvarníky Janou a Janem Lönczovými. Naší snahou je být šetrní k životnímu prostředí a využívat kreativní potenciál lidí se zdravotním postižením, zejména lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Jedná se o cílovou skupinu, která je nejhůře umístitelná na trhu práce. Vyrábíme výrobky nejen z kvalitních přírodních materiálů, ale také z použitých materiálů. Šijeme z použitých textilií, banerů, zpracováváme různé druhy použitého papíru, Pet láhve a další materiály vhodné k výrobě originálních výrobků.  Sociální podnik BOTUMY dává druhou šanci lidem i věcem.

 

Děkujeme za důvěru všem našim zákazníkům, zprostředkovatelům a obchodním partnerům, kteří od nás výrobky a služby nakupují. Bez Vás by to nešlo!

Věříme, že nám zachováte svou přízeň a podpoříte naše nápady!

 

Děkujeme

Jaroslava Saidlová, jednatelka

 

Příběh vzniku sociálního podniku BOTUMY

 Náš příběh začal prvním krokem ke vzniku sociálního podniku a tím byla transformace MENS SANA, o.p.s. na ústav. Tento krok byl nutný k tomu, aby se MENS SANA mohla podílet na založení sociálního podniku. Sociální podnik BOTUMY s.r.o. vznikl dne 18.7. 2017 jako důsledek společenské odpovědnosti MENS SANA, z.ú. a do budoucna finanční nezávislosti na státních zdrojích.

 

V roce 2017 se nám podařilo nejen sociální podnik založit, ale také zrekonstruovat vlastními silami dřevařskou dílnu na ulici Maďarská 1537 v Ostravě-Porubě. V dřevařské dílně tak začaly pod rukama šikovných mistrů a jejich učenlivých pomocníků vznikat originální výrobky. V roce 2018 jsme získali na lukrativním místě v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě samostatné prostory pro podnikání. Prostory je nutné zrekonstruovat, vybavit šicími stroji pro výrobu a pořídit nezbytný nábytek. Předpokládáme, že se nám podaří prostory v roce 2019 zprovoznit. Prvními originálními textilními výrobky, které vznikly v sociálním podniku BOTUMY byly plátěné tašky a trička s neotřelým grafickým designem výtvarnice Jany Lörinczové, která postupně navrhla také letní a zimní kolekci oděvů pro BOTUMY.

Sociální podnik BOTUMY s.r.o. má také své FITKO PRO MOZEK, kde se zabývá také vzděláváním a osvětou v neurokognitivní oblasti.  

 

                                              

V roce 2017 neměl sociální podnik BOTUMY s.r.o. žádné zaměstnance na hlavní pracovní poměr. Zaměstnávali jsme formou dohody o provedení práce 3 lidi se zdravotním postižením. V roce 2018 jsme zaměstnávali na hlavní pracovní poměr 3 zaměstnance (2 osoby se zdravotním postižním), na dohody o provedení práce jsme zaměstnali 6 lidi se zdravotním  postižením.

 

 

Pro rok 2018 se nám podařilo pro BOTUMY získat podporu Statutárního města Ostravy.

 

Výroční zpráva 2017

Kdo nám pomáhá?

Logo_města_Ostravy.svg.png
nadacecez_400x300_rgb_svetlepozadi_trans
stažený soubor.jpg

Za podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava, Nadace ČEZ a Klastru Sinec realizujeme projekt  „Podpora zaměstnávání lidí s duševním onemocněním v sociálním podniku BOTUMY“