Příběh vzniku sociálního podniku BOTUMY

 Náš příběh začal prvním krokem ke vzniku sociálního podniku a tím byla transformace MENS SANA, o.p.s. na ústav. Tento krok byl nutný k tomu, aby se MENS SANA mohla podílet na založení sociálního podniku. Sociální podnik BOTUMY s.r.o. vznikl dne 18.7. 2017 jako důsledek společenské odpovědnosti MENS SANA, z.ú. a do budoucna finanční nezávislosti na státních zdrojích.

 

V roce 2017 se nám podařilo nejen sociální podnik založit, ale také zrekonstruovat vlastními silami dřevařskou dílnu na ulici Maďarská 1537 v Ostravě-Porubě. V dřevařské dílně tak začaly pod rukama šikovných mistrů a jejich učenlivých pomocníků vznikat originální výrobky. V roce 2018 jsme získali na lukrativním místě v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě samostatné prostory pro podnikání. Prostory je nutné zrekonstruovat, vybavit šicími stroji pro výrobu a pořídit nezbytný nábytek. Předpokládáme, že se nám podaří prostory v roce 2019 zprovoznit. Prvními originálními textilními výrobky, které vznikly v sociálním podniku BOTUMY byly plátěné tašky a trička s neotřelým grafickým designem výtvarnice Jany Lörinczové, která postupně navrhla také letní a zimní kolekci oděvů pro BOTUMY.

Sociální podnik BOTUMY s.r.o. se zabývá také vzděláváním a osvětou v neurokognitivní oblasti.  

 

                                              

V roce 2017 neměl sociální podnik BOTUMY s.r.o. žádné zaměstnance na hlavní pracovní poměr. Zaměstnávali jsme formou dohody o provedení práce 3 lidi se zdravotním postižením. V roce 2018 jsme zaměstnávali na hlavní pracovní poměr 3 zaměstnance (2 osoby se zdravotním postižním), na dohody o provedení práce jsme zaměstnali 6 lidi se zdravotním  postižením.

 

 

Pro rok 2018 se nám podařilo pro BOTUMY získat podporu Statutárního města Ostravy.

 

Děkujeme

Kdo nám pomáhá?

Logo_města_Ostravy.svg.png
nadacecez_400x300_rgb_svetlepozadi_trans
stažený soubor.jpg

Za podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava, Nadace ČEZ a Klastru Sinec realizujeme projekt  „Podpora zaměstnávání lidí s duševním onemocněním v sociálním podniku BOTUMY“